(0454) 216 23 20
Sultan Selim Mahallesi Şair Can Sokak No:14 Kat:1 GİRESUN

Konut Sigortası

Konut sigortası; evinizi, işyerinizi veya belirli aralıklarla ikamet ettiğiniz yazlığınızı deprem, sel gibi doğal afetlere, yangın, hırsızlık gibi risklere karşı güvence altına alan bir sigorta çeşididir.

Konut sigortası primleri, deprem risk bölgelerinin farklılığından dolayı binanın bulunduğu yere göre farklılıklar gösterebilir. Bunun dışında kat sayısı, konutun bulunduğu kat, bina yapı tarzı da konut sigortası primine etki eder.

Binanın sigorta ettirilmesi durumunda bina içerisinde yer alan her türlü sabit tesisat konut sigortası kapsamı içine dahildir. Bina içinde yer alan eşyalarında dahil edildiği bir konut sigortası yaptırılması halinde binadaki tüm eşyalar sigorta kapsamına alınır. Bu nedenle hem evimizi hem eşyalarımızı korumada  ''Konut Sigortası Yaptırmanın Önemi'' büyük.

Hasarın meydana gelmesi halinde eşyaların da zarara uğramaması için sigortaya konu olan konutun içindeki eşyalarla birlikte güvenceye alınması gerekir. Bu sayede az bir maliyet farkı ile daha büyük bir güvence sağlanır.

 Binada kiracı olunması durumunda eşya teminatı yapılarak eşyalar güvence altına alınmış olur.

Konut Sigortasında Bulunan Ek Teminatlar

 

Farklı sigorta şirketleri ile değişiklik gösterse de hepsinde ortak olan ana teminat-yangın teminatı- dşında konut sigortası teminatları ek teminatlarla genişletilerek daha fazla riski güvence altına alabilir.

 

Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve kötü niyetli hareketler

Sel/su baskını

Cam kırılması

Ferdi kaza

Hırsızlık

Yardım hizmetleri

Enflasyondan korunma

Deprem ve yanardağ püskürmesi

Aile reisi sorumluluğu

Dahili su

Yer kayması

Araç çarpması

Fırtına

Duman

Kar ağırlığı

Yangın mali mesuliyet ve kira kaybı

Enkaz kaldırma

 

Evinizi, eşyalarınızı ve ailenizi çeşitli risklere karşı korumak için konut sigortası yaptırın.. Konut sigortası hesaplama ile konut sigortası fiyatları hakkında bilgi edinin.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ

Acentelikler
Acentelikler
Acentelikler
Acentelikler